Eaton Cutler-Hammer JDB3225C
ETN JDB3225C JDB BRKR 3P 225A 600VA
Circuit Breakers
JDB3225C
Eaton Cutler-Hammer
/ ea
EATON Molded Case Circuit Breaker, Type JDB, Series: C Series, 600 VAC/250 VDC, 225 A, 50/60 Hz, 35/65 kA Interrupt, J Frame, Fixed Thermal/Fixed Magnetic Trip, 3 Pole, 3 ph, Line/Load, 40 deg C, 4.06 x 4.13 x 4.13 in, Glass Polyester