Eaton Cutler-Hammer JGH425033GC
ETN JGH425033GC 4P 65kA@480 250A LS
Circuit Breakers
JGH425033GC
Eaton Cutler-Hammer
/ ea
EATON Molded Case Circuit Breaker, 100% Rated, Series: G Series, 600 VAC, 250 A, 50/60 Hz, 65 kA Interrupt, JG Frame, Digitrip 310+ RMS Electronic LS Trip, 4 Pole, Toggle Actuator, Line/Load Standard Terminal, 50 to 150 sq-mm Wire, -20 to 70 deg C, 10 x 7 x 7 in