Panduit LICC4-22-C
Panduit StructuredGround LICC4-22-C 1-Hole Lay-In Lug, 14 to 4 AWG Solid/Stranded Copper Conductor, 0.22 in Stud, Copper
Lug Compression Connectors
7471399 LICC4-22-C
Panduit
  • Conductor size: 14 to 4
  • Conductor Type: Solid/Stranded Copper
  • Dimensions: 1.16 in L x 0.39 in W x 0.87 in H
  • Material: Copper
  • Stud Size: 0.22
  • Type: 1-Hole
Panduit StructuredGround Lay-In Lug, 1-Hole, Solid/Stranded Copper Conductor, 14 to 4 AWG Conductor, 0.22 in Stud, Copper, 1.16 in L x 0.39 in W x 0.87 in H Dimensions