Eaton Cutler-Hammer JT3150FA
EATON JT3150FA G Series Thermal Magnetic Breaker Trip Unit, 3 Poles, 150 A, JG Frame, For Use With JT Molded Case Circuit Breaker
Circuit Breakers
7624026 JT3150FA
Eaton Cutler-Hammer
  • Breaker Frame Type: JG
  • Current Rating: 150
  • Dimensions: 5-1/2 in L x 3-1/4 in W x 2-3/4 in H
  • Number of Poles: 3
  • Series: G Series
  • Suitable For Use With: JT Molded Case Circuit Breaker
  • Type: Thermal Magnetic
EATON Breaker Trip Unit, Thermal Magnetic, Series: G Series, 3 Pole, 150 A, JG Breaker Frame, For Use With: JT Molded Case Circuit Breaker, 5-1/2 in L x 3-1/4 in W x 2-3/4 in H Dimensions