Eaton Cutler-Hammer HMCP150T4C
Cutler-Hammer HMCP150T4C Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 150 A, 3 Poles, Magnetic Trip
Circuit Breakers
513264 HMCP150T4C
Eaton Cutler-Hammer
Eaton molded case circuit breaker accessory motor protection, Motor circuit protector, 150 A, Three-pole, Frame J-K, 450-1500 A, Series C, Non-aluminum
  • Features
  • NEMA 4 starter
  • 34.6 to 126.7 A motor full load current amperes