Eaton Cutler-Hammer HMCP400Y5C
EATON HMCP400Y5C C Series Type HMCP Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 400 A, 3 Poles, Magnetic Trip
Circuit Breakers
7044761 HMCP400Y5C
Eaton Cutler-Hammer
Eaton molded case circuit breaker accessory motor protection, Motor circuit protector, 400 A, Three-pole, Frame J-K, 2250-4500 A, 600 V, 250 Vdc, Series C, Line and load, Non-aluminum