Eaton Cutler-Hammer HMCP600L6C
EATON HMCP600L6C C Series Type HMCP Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 600 A, 3 Poles, Magnetic Trip
Circuit Breakers
7338388 HMCP600L6C
Eaton Cutler-Hammer
Eaton molded case circuit breaker accessory motor protection, Motor circuit protector, 600 A, Three-pole, Frame L, 1800-6000 A, 600 V, 250 Vdc, Series C, Line and load, Non-aluminum