Eaton Cutler-Hammer JD3125A02
EATON JD3125A02 C Series Type JD Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 125 A, 65 kAIC at 240 VAC/25 kAIC at 480 VAC Interrupt, 3 Poles, Fixed Thermal/Fixed Magnetic Trip
Circuit Breakers
7596747 JD3125A02
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Type JD, Series: C Series, 600 VAC, 125 A, 50/60 Hz, 65 kAIC at 240 VAC/25 kAIC at 480 VAC Interrupt, J Frame, Fixed Thermal/Fixed Magnetic Trip, 3 Pole, Line/Load Lug/Rear, 1A-1B Auxiliary, 40 deg C, 4.06 x 4.13 x 4.13 in, Glass Polyester
  • Features
  • 65 kA at 240 VAC, 25 kA at 480 VAC interrupt rating