Eaton Cutler-Hammer JDB3250KD08
EATON JDB3250KD08 C Series Type JDB Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 250 A, 35/65 kA Interrupt, 3 Poles, Fixed Thermal/Fixed Magnetic Trip
Circuit Breakers
7736095 JDB3250KD08
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Type JDB, Series: C Series, 600 VAC/250 VDC, 250 A, 50/60 Hz, 35/65 kA Interrupt, J Frame, Fixed Thermal/Fixed Magnetic Trip, 3 Pole, Load, 40 deg C, 4.06 x 4.13 x 4.13 in, Glass Polyester