Eaton Cutler-Hammer JGC3250FAGC
EATON JGC3250FAGC Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250 A, 35 kA Interrupt, 3 Poles, Fixed Thermal/Adjustable Magnetic Trip
Circuit Breakers
7744253 JGC3250FAGC
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Series: G Series, 600 VAC, 250 A, 50/60 Hz, 35 kA Interrupt, JG Frame, Fixed Thermal/Adjustable Magnetic Trip, 1250 to 2500 A Trip, 3 Pole, Toggle Handle Actuator, Standard Line/Load, 4 AWG to 350 kcmil, 8 AWG to 350 kcmil Wire, -20 to 70 deg C, 3.57 x 4.13 x 4.13 in, Glass Polyester