Eaton Cutler-Hammer JGH316033GC
EATON JGH316033GC G Series Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 160 A, 25 kA Interrupt, 3 Poles, Digitrip™ 310+ Electronic LS Trip
Circuit Breakers
7743565 JGH316033GC
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Series: G Series, 600 VAC, 160 A, 50/60 Hz, 25 kA Interrupt, JG Frame, Digitrip™ 310+ Electronic LS Trip, 3 Pole, 3 ph, Toggle Handle Actuator, Standard Line/Load, -20 to 70 deg C, 3.57 x 4.13 x 4.13 in, Glass Polyester