Eaton Cutler-Hammer JGH3200FAG
EATON JGH3200FAG Type JGH Complete Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 200 A, 25/65/100 kA Interrupt, 3 Poles, Adjustable Magnetic/Fixed Thermal Trip
Circuit Breakers
6836143 JGH3200FAG
Eaton Cutler-Hammer
Eaton Series G complete molded case circuit breaker, JG Frame, 200 A, Three-pole, 600V, 100 kAIC at 240V, 70 kAIC at 415V, 65 kAIC at 480V, 25 kAIC at 600V, Line/load standard w/ metric mounting hardware, Fixed thermal, adj. magnetic
  • Features
  • 100 kA at 240 VAC, 65 kA at 480 VAC, 25 kA at 600 VAC interrupt rating