Eaton Cutler-Hammer JGH325032G
EATON JGH325032G Complete Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250 A, 25 kA Interrupt, 3 Poles, Electronic LSI Trip
Circuit Breakers
7330415 JGH325032G
Eaton Cutler-Hammer
Eaton Series G electronic molded case circuit breaker, 250A, Three-pole, 600V, 100 kAIC at 240V, 70 kAIC at 415V, 65 kAIC at 480V, 25 kAIC at 600V, Line/load standard w/ metric mounting hardware, 310+ electronic LSI
  • Features
  • 100 kA at 240 VAC, 65 kA at 480 VAC, 25 kA at 600 VAC interrupt rating