Eaton Cutler-Hammer JGH325033G
EATON JGH325033G Complete Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250 A, 25 kA Interrupt, 3 Poles, Electronic LS Trip
Circuit Breakers
7550770 JGH325033G
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Complete, Series: G Series, 600 VAC, 250 A, 50/60 Hz, 25 kA Interrupt, JG Frame, Electronic LS Trip, 3 Pole, 3 ph, Line/Load Standard, 9-1/4 x 5 x 5 in
  • Features
  • 100 kA at 240 VAC, 65 kA at 480 VAC, 25 kA at 600 VAC interrupt rating