Eaton Cutler-Hammer JGH325033GC
EATON JGH325033GC G Series Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250 A, 25 kA Interrupt, 3 Poles, Digitrip™ 310+ Electronic LS Trip
Circuit Breakers
7743549 JGH325033GC
Eaton Cutler-Hammer
EATON Molded Case Circuit Breaker, Series: G Series, 600 VAC, 250 A, 50/60 Hz, 25 kA Interrupt, JG Frame, Digitrip™ 310+ Electronic LS Trip, 3 Pole, 3 ph, Toggle Handle Actuator, Standard Line/Load, 4 AWG to 350 kcmil, 8 AWG to 350 kcmil Wire, -20 to 70 deg C, 9-1/4 x 5 x 5 in, Glass Polyester